Промислові наливні підлоги для Вашого бізнесу Професійна укладка. Гарантія 2 роки

Як зробити дах експлуатованим?

З житлової кімнати або офісу вийти прямо на сонячну галявину, покриту пишною рослинністю на даху власного будинку! Мрія - реальна сьогодні.

Серйозна проблема великих міст – відсутність вільної землі і її дорожнеча. Перенаселення і велика щільність забудови наводять до величезних автомобільних пробок, відсутності місць парковки автомобілів і прогулочних зон, збільшення загазованості, погіршення і без того не найблагополучнішої екологічної обстановки в місті. І якщо в районах новобудов можна відразу планувати транспортні магістралі і муніципальні надземні автостоянки, то в старих районах це зробити неможливо. Крім того, останнім часом стало популярне будівництво елітних замкнутих житлових комплексів зі вбудовано-прибудованими гаражами, вхід в яких здійснюється прямо з будівлі, а покрівля використовується як дворова зона (з проїздами, дитячими майданчиками, зонами зелених насаджень).

Не можна забувати і про перспективне використання в якості прогулочних зон м'яких покрівель (особливо в старій частині міста). Площа таких покрівель величезна, а витрати на реконструкцію незрівняні з організацією таких зон на землі. Експлуатовані плоскі дахи набувають все більшу популярність. Отже, експлуатація покрівлі - неординарний, але мудрий і передбачливий підхід до житлового будинку, офісної будівлі, дачі. Це додаткова корисна площа над будівлею, на якій можна розмістити солярій, зимовий сад, оглядовий майданчик або навіть тенісний корт.

Експлуатовані дахи можна розділити на декілька типів залежно від їх функціонального призначення: покриття з обмеженою можливістю для ходьби (гравієва засипка), пішохідне покриття, "зелена" покрівля, покриття, придатне для руху транспорту і облаштування автостоянок. Дуже часто ці типи покриттів комбінуються; наприклад, пішохідні доріжки можуть поєднуватися з ділянками гравієвої засипки і озелененими ділянками, і так далі. Змалюємо характеристики основних з них.

Сад на даху

Детальніше слід розповісти про так звані "зелені дахи" - дахи-сади. До поняття "Зимовий сад", що не так давно з'явився у вітчизняному будівництві, додалося визначення "сад на даху". Озеленення дахів дуже популярно в західних країнах. З'явилися навіть нові будівельні технології, спрямовані на розвиток нового виду садівництва. Сади на дахах - це в деякому роді міні-парки, які дозволяють відпочити на природі, не виходячи з будівлі. Існують два варіанти облаштування садів на дахах: на нових будівлях і на старих, які частенько не пристосовані для цього. У другому випадку завдання ускладнюється; адже при облаштуванні саду на даху доводиться стикатися з наступними проблемами: високий рівень вологості і значні додаткові навантаження як від грунтового шару, так і від самих рослин. Для полегшення конструкції, при потребі, грунт замінюють на значно легший (хоча і дорогий) штучний субстрат, який добре поглинає і нагромаджує вологу.

Облаштування таких покрівель стало можливим після появи на ринку високоякісних гідро- і теплоізоляційних матеріалів нового покоління, а також матеріалів, що забезпечують надійний протикоровий захист. Проблема протикорового захисту покрівель - одна з найбільш актуальних. Досить довгий час її намагалися вирішити за допомогою захисних цементно-піщаних стягувань або суцільного асфальтування. Але, як відомо, коріння ламає навіть гранітний моноліт. Більше 20 років тому було виявлено цікаве явище: коріння невисоких рослин при зіткненні з полотном з нетканого поліпропілену починають поширюватися по його поверхні, не порушуючи самого полотна. З цього був зроблений висновок, що таке полотно володіє протикоровими властивостями. Точного наукового пояснення цьому явищу немає, але вже впродовж більше 20 років таке полотно використовується в експлуатованих покрівлях як фільтр і протикоровий захист і показує прекрасні результати. Одним з видів представленого на нашому ринку протикорового полотна є геотекстіль TYPAR, виробництва концерну Du Pont.

До матеріалів для облаштування "зеленої покрівлі" пред'являються особливі вимоги по довговічності і якості, стійкості до мікроорганізмів, екологічній чистоті і міцності, оскільки регулярного ремонту гідроізоляції в даному випадку не потрібно. Для надійної гідроізоляції використовуються полімерні покрівельні мембрани на основі модифікованого бітуму у зв'язку з їх високою кліматичною, хімічною, біологічною стійкістю і довговічністю. Бажане використання коренестійких видів спеціалізованих мембран. Поверх покрівельної мембрани укладається шар захисного геотекстилю.

Дренажний шар виконує функції первинного або додаткового кореневого захисту, забезпечує відведення води. Залежно від типу рослинності застосовуються високоміцні рулонні матеріали на основі поліетилену високого тиску, в менш відповідальних випадках застосовуються плити з екструдованого полістиролу або засипки гравієм. Фільтруючий шар призначений для запобігання засміченню дренажу частками рослинного грунту. Товщина грунтового шару з рослинністю, відповідна вибраному типові "зеленої покрівлі", повинна задовольняти вимогам по властивостях несучої  основи і вимогам до грунтів для висадки вибраного типу рослинності.

Кордони між газонами, ходовими доріжками виконуються з бордюрного каменя, бетонного куточка, просоченого бруса і тому подібне.
Можливе екстенсивне озеленення покрівлі - посухостійкими рослинами (трави, мохи), що саморозмножуються, а також інтенсивне озеленення -кустарниками і деревами, що дозволяють створити на покрівлі парковий ландшафт.

Інверсійна покрівля

При облаштуванні експлуатованого даху потрібно враховувати, що, окрім вимог, що пред'являються до звичайного даху (захист внутрішніх приміщень будівлі від зовнішніх дій), її конструкція повинна витримувати значні навантаження, як правило, нерівномірно розподілені за площею поверхні. Організація плоского експлуатованого даху є складним багатофакторним завданням, одне з вирішень якої — використання інверсійної покрівлі. Інверсійні покрівлі успішно експлуатуються в країнах Західної Європи вже більше 30 років. Пристрій таких покрівель став можливим після появи на ринку високоякісних гідро- і теплоізоляційних матеріалів нового покоління.

Як відомо, традиційна конструкція покрівлі не володіє достатньою жорсткістю і не може використовуватися як експлуатована, оскільки в цьому випадку гідроізоляційний шар буде схильний до сильних механічних навантажень. Принцип використання інверсійної покрівлі полягає в тому, що утеплювач розміщується поверх гідроізоляційного шару і тим самим захищає його від несприятливих умов (кліматичних і механічних).

Найбільш поширене виконання інверсійної покрівлі наступне: гідроізоляційний шар (як правило, рулонні матеріали на основі бітуму – Євроруберойд); шар жорсткого утеплювача; геотекстиль; захисний верхній шар. Як верхній шар інверсійної покрівлі як правило використовується засипка з кам'яних матеріалів (гравій, галька), тротуарна плитка або грунтовий шар з висадженими рослинами. Як жорсткий утеплювач найефективніше використовувати плити з ектрудированого пінополістиролу, замкнута комірчаста структура якого разом з високою механічною міцністю і водостійкістю забезпечує надзвичайно низьке водопоглинання матеріалу. Інверсійна конструкція покрівлі підвищує термін служби гідроізоляційного шару, завдяки тому, що він цілий рік експлуатується при постійній температурі, близькій до температури всередині будівлі і не піддається руйнівній дії ультрафіолету  і механічних навантажень. Крім того, така структура покрівлі підвищує протипожежну безпеку будівлі.

При використанні поверхні даху для проїзду транспорту (облаштування автостоянки) рекомендується саме інверсійний варіант, оскільки при настільки інтенсивних навантаженнях захищеність водоізоляційного килима набуває особливого значення. До того ж, незрідка стоянки на дахах служать не лише для легкового, але і для вантажного транспорту. Між теплоізоляційними плитами і дорожнім покриттям (монолітний або збірний залізобетон), поверх килимового шару, що фільтрує, необхідно передбачити шар гравієвої засипки. При пристрої монолітного бетонного покриття перед бетонуванням слід укласти розділовий шар поліетилену для запобігання попаданню води (цементного "молока") затвора в гравієвий шар. Вибір параметрів залізобетонного покриття повинен вироблятися на підставі статичних розрахунків.

При облаштуванні інверсійного покриття до утеплювача пред'являються підвищені вимоги в порівнянні з тими, які встановлені для шару теплоізоляції, розташованого в товщі звичайного покрівельного пирога. Відомо, що проникнення в утеплювач пари води і вологи, багатократні цикли "заморожування-відтавання" зрештою наводять до втрати теплоізоляційних властивостей і руйнування матеріалу. Тому як утеплювачі для пристрою інверсійних покрівель повинні застосовуватися матеріали, які надійно захищатимуть гідроізоляцію від різких температурних коливань і інших несприятливих дій. Такі матеріали повинні мати практично нульове водопоглинання, а також володіти високими міцними властивостями і низькою теплопровідністю.

Всім цим вимогам відповідає екструдований пінополістирол торгівельної марки «Піноплекс», що виступив як альтернатива таким матеріалам, як ”Foamglas” (вспінене скло) і “Stirofoam” (пінопласт екструзії) .Наряду з нульовою капілярністю і малим водопоглинанням, екструдований пінополістирол володіємо незвично високою міцністю на стискування, незмінно стабільними теплоізоляційними характеристиками. Він морозостійкий, довговічний і, хімічно стійкий і несхильний до гниття. В інверсійнії покрівлі особливі вимоги пред'являються до утеплювача.
Високі вимоги пред'являються і до гідроізоляційних шарів при інверсійних покрівлях. До таких матеріалів відносяться кращі представники полімерно-бітумних і полімерних матеріалів (такі, як Polyglass і Izolit).

Необхідно відзначити наступне: основною характеристикою при виборі того або іншого матеріалу для таких відповідальних робіт, як інверсійна покрівля, є виконавець робіт. Адже за умови використання якісних і довговічних, хай і дорожчих по одноразовим вкладеннях, матеріалів в 95% випадків причиною проблем є неякісно виконані роботи. Відповідно, аби повністю реалізувати всі переваги хороших матеріалів, необхідний технічно грамотний, відповідальний і добре підготовлений, дослідний підрядчик!

×
Повідомити коли з'явиться
Ваше ім'я: *
E-mail: *
×
Замовити дзвінок

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
×